BILET NA URODZINY  W KOPALNI SOLI    

 


Pole tekstowe:  - data: 5 - czerwiec 2004 ( sobota)

- miejsce :  Bochnia , ul. Solna 2

- zjazd pod ziemie: godz. 19,20,21

 

Żywioł Ziemia - tym razem impreza urodzinowa odbyła się z dwutygodniowym opóźnieniem 5 czerwca 2004 roku w kopalni soli w Bochni w 2004 roku. Powodem zmiany daty był mój wypadek samochodowy.
Ponad 100 osobowa grupa gości dotarła do Bochni na własna rękę samochodami, busami i pociągiem, gdzie czekał na nich czwarty żywioł Ziemia. Po zjechaniu windą pod Ziemię, czekali na nas przewodnicy, którzy oprowadzili nas po całej kopalni i kaplicy, pokazując przepiękne rzeźby z soli oraz zabytki. Opowiedzieli nam historię tego miejsca oraz przedstawili sposoby wydobywania soli.                                                    
Mieliśmy do własnej dyspozycji kilka podziemnych komnat.
Na sali głównej dwóch DJ-ów serwowało dobrą muzykę do tańczenia.
W mniejszym pomieszczeniu z barem było miejsce przeznaczone do konsumpcji.
Dwie komnaty z 200 łóżkami i śpiworami było odwiedzane przez zmęczonych zabawa gości dopiero po północy.
Specjalna wentylacja w korytarzu umożliwiała palenie papierosów i fajki wodnej. Dużo radości sprawiła gościom komnata z małą salą gimnastyczną gdzie można było zagrać w kosza lub nogę.
Gdy impreza zbliżała się ku końcowi znalazła się spora grupa chętnych na wycieczkę, więc na kilka godzin przed wschodem wybraliśmy się z przewodnikami na zwiedzanie kopalni i kaplicy po raz drugi. Oprócz tego, że kilka osób zgubiło się w drugiej turze w ciemnych korytarzach i znalazło dopiero rano, to mogę dodać to, co stwierdziła większość

                                                                       . alkohol pod ziemia działa słabiej

 


GALERIA